De miercuri, şoferii din sectorul 2 pot să parcheze unde vor

Contractul dintre primăria de sector şi firma de ridicări auto care opera pe raza sectorului 2 expiră pe 31 ianuarie.
Economica.net - mar, 31 ian. 2012, 11:51

Şoferii din sectorul 2 al Capitalei au începând de miercuri, 1 februarie, o grijă în minus. De la această dată ei nu vor mai avea teama că le vor fi ridicate maşinile, asta deoarece contractul dintre administraţia locală a Sectorului 2 şi firma de ridicări auto, Supercom SA, expiră pe data de 31 ianuarie 2012.

După cum scrie site-ul b365.com, la cele două licitaţii pentru atribuirea serviciului de ridicări auto nu s-a prezentat niciun ofertant.

Citiţi mai multe pe b365.ro

Te-ar mai putea interesa și
Strâmtoarea Ormuz va fi controlată de Iran, anunţă negociatorii Teheranului
Strâmtoarea Ormuz va fi controlată de Iran, anunţă negociatorii Teheranului
Negociatorul-şef al Iranului, Mohammad Bagher Ghalibaf, a afirmat luni că condiţiile din Strâmtoarea Ormuz nu vor reveni la nivelurile de dinainte de război şi că această cale navigabilă va......
Ce urmează după eșecul Guvernului Veştea. Ce spun PSD, Bolojan, USR şi AUR
Ce urmează după eșecul Guvernului Veştea. Ce spun PSD, Bolojan, USR şi AUR
După respingerea guvernului Veştea, președintele Nicușor Dan este trebuie să convoace din nou partidele politice reprezentate ...
Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Cele mai importante declarații
Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Cele mai importante declarații
Guvernul Veștea a obținut doar 189 de voturi, față de cele 233 de voturi necesare pentru a putea fi investit. Nicușor ...
Până la sfârşitul lunii august trebuie să mai absorbim 5 miliarde de euro din granturile PNRR – Bolojan
Până la sfârşitul lunii august trebuie să mai absorbim 5 miliarde de euro din granturile PNRR – Bolojan
România trebuie să mai absoarbă aproape 5 miliarde de euro din granturile Planului Naţional de Redresare şi Rezilienţă ...