Cinci membri ai unei grupări specializate în furturi din bancomate, prinşi de Poliţie în sectorul 4

Cinci membri ai unei grupări specializate în furturi din bancomate cu ajutorul unor dispozitive artizanale au fost prinşi de poliţişti, vineri dimineaţă, în sectorul 4 şi duşi pentru audieri la Secţia 16, au declarat, pentru MEDIAFAX, oficiali din Poliţia Capitalei.
Economica.net - vin, 24 aug. 2012, 05:27
Cinci membri ai unei grupări specializate în furturi din bancomate, prinşi de Poliţie în sectorul 4

Doi dintre ei au fost ridicaţi imediat după ce au scos bani dintr-un ATM aflat pe Şoseaua Giurgiului, potrivit surselor citate.

Ceilalţi trei membri ai grupării infracţionale au fost prinşi pe bulevardul Constantin Brâncoveanu, în timp ce căutau bancomate fără supraveghere. În maşina acestora, poliţiştii au găsit dispozitive artizanale folosite pentru scoaterea banilor din ATM-uri, au precizat aceleaşi surse.

Potrivit poliţiştilor, membrii grupării erau de mai multă vreme în atenţia oamenilor legii.

Te-ar mai putea interesa și
Un port din zona Galați primește din nou nave, pentru prima dată în 38 de ani
Un port din zona Galați primește din nou nave, pentru prima dată în 38 de ani
Portul Bazinul Nou Galați își confirmă rolul strategic în dezvoltarea regiunii, anunță Compania Națională Administrația Porturilor Dunării Maritime Galați. Nava Levi, navigând sub......
Încep audierile miniştrilor propuşi în Guvernul Veştea, în Comisiile parlamentare
Încep audierile miniştrilor propuşi în Guvernul Veştea, în Comisiile parlamentare
Audierile miniştrilor propuşi în Cabinetul Veştea încep luni în comisiile de specialitate.
ADEX Energy, companie de tehnologie energetică fondată în Bulgaria, intră pe piața din România
ADEX Energy, companie de tehnologie energetică fondată în Bulgaria, intră pe piața din România
ADEX Energy, companie de tehnologie pentru industria energetică fondată în Bulgaria, anunță intrarea pe piața din România ...
Iranul şi SUA încep luni discuţii tehnice în Elveţia vizând punerea în aplicare a memorandumului de înţelegere
Iranul şi SUA încep luni discuţii tehnice în Elveţia vizând punerea în aplicare a memorandumului de înţelegere
Discuţiile tehnice între Iran şi Statele Unite cu privire la mecanismele de punere în aplicare a memorandumului de înţelegere ...