Cinema City deschide două noi cinematografe în 2012 în România

Cinema City, cel mai mare operator de cinematografe de pe piaţa locală, va deschide înca două locaţii în 2012, în centrul comercial Maritimo din Constanţa şi la Ploieşti, conform raportului financiar al companiei, citat de wall-street.ro
Economica.net - S, 21 apr. 2012, 17:15
Cinema City deschide două noi cinematografe în 2012 în România

Cinematograful din Constanta va avea opt ecrane şi va fi deschis în luna mai, iar cel de la Ploiesti va avea 12 ecrane şi va fi deschis spre finalul anului.

Reţeaua care s-a lansat în noiembrie 2007 în Romania are în prezent 12 cinematografe de tip multiplex în zece orase: Bucureşti, Piteşti, Iaşi, Timişoara, Arad, Cluj, Bacău, Brăila, Baia Mare şi Târgu Mureş.

Practic lanţul Cinema City are la nivel local 114 sali (ecrane) cu circa de 21.000 de locuri, ţara noastră aflându-se pe locul al treilea în privinta numarului de săli dupa Polonia (339) şi Ungaria (176).

Citeşte mau mult pe wall-street.ro

 

Te-ar mai putea interesa și
SUA emit o autorizație pentru exporturile iraniene de petrol
SUA emit o autorizație pentru exporturile iraniene de petrol
Departamentul Trezoreriei Statelor Unite a emis luni o autorizaţie generală pentru Iran care permite producţia, livrarea şi vânzarea de petrol şi produse derivate, inclusiv petrochimice, până......
Reducerea accizei la motorină ar trebui să fie prelungită cel puţin încă trei luni – Bogdan Ivan, la audieri
Reducerea accizei la motorină ar trebui să fie prelungită cel puţin încă trei luni – Bogdan Ivan, la audieri
Măsura privind reducerea temporară a nivelului accizei la motorină se impune a fi continuată pentru o perioadă de cel ...
Bitcoin înregistrează o corecție în urma publicării graficului „dot-plot”
Bitcoin înregistrează o corecție în urma publicării graficului „dot-plot”
Bitcoin a înregistrat o ușoară corecție săptămâna trecută, scăzând la 62.180 de dolari după ședința de miercuri ...
A murit la 100 de ani. Controversatul „guru” al pieţelor financiare, fost şef al Fed, Alan Greenspan, a decedat
A murit la 100 de ani. Controversatul „guru” al pieţelor financiare, fost şef al Fed, Alan Greenspan, a decedat
Celebrul economist și fostul președinte al Rezervei Federale a SUA (Fed), Alan Greenspan, a murit la vârsta de 100 de ...