CNAIR lucrează la înlăturarea efectelor alunecării de teren de pe DN1 din apropierea localității Breaza (Video)
:format(jpg):quality(80)/https://www.economica.net/wp-content/uploads/2023/02/Lucrari-drum-surpat-DN1-Breaza-315x420.jpg)
Echipele și utilajele sunt mobilizate în teren și completează zona taluzului cu material de umplutură. Aceasta este prima faza a intervenției de urgență pentru punerea în siguranțț a drumului. Un expert va analiza situația și va stabili soluția necesară stabilizării taluzului (faza a doua).
Inspectoratul de Poliţie Judeţean Prahova a anunțat vineri că traficul rutier a fost restricţionat pe DN1, în afara localităţii Breaza, după ce terasamentul drumului s-a surpat.
Conform sursei citate, surparea s-a produs pe sensul de mers dinspre Braşov către Ploieşti, pe o lungime de aproximativ 60 de metri.
Sursa foto: Facebook.com/CNAIRSA