Naftna Industrija Srbije, singura companie de rafinare petrolieră din Serbia şi totodată o firmă controlată de Gazprom Neft, divizia de petrol a gigantului rus Gazprom, urmează să fie vizată de sancţiuni americane şi britanice de la 1 ianuarie, a declarat preşedintele Serbiei, Aleksandar Vucic, pentru un post local de televiziune, preluat de Bloomberg, relatează Agerpres.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.