Fostul primar al Ploieştiului Emil Calotă (PSD), numit de Ponta vicepreşedinte la ANRE
Fostul primar al municipiului Ploieşti Emil Calotă (PSD) a fost numit vicepreşedinte al Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE), prin decizie a premierului Victor Ponta.
Emil Calotă a fost primar al municipiului Ploieşti pentru două mandate, în perioada 2000-2008.Ulterior, el a lucrat ca şi coordonator al Departamentului de Politici Urbane din cadrul Consiliului Naţional al PSD.
Explozia dronei maritime în Portul Civil Constanţa nu a determinat evacuări de turişti din hoteluri ci numai evacuări de câteva minute a turiştilor de pe plaje, susţine preşedinta......