1EUR = 4.8332 RON | Bucureşti 20 º

After Business

JO Soci 2014: Programul românilor care vor concura marţi, clasamentul medaliilor şi toate probele de azi

Sportivii români Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene, Timea Sara, Eva Tofalvi şi Raluca Nicoleta Strămăturaru vor concura, marţi, în patru discipline, la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci.

11 feb, 2014 | Mediafax

12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint individual (Centrul Laura)

14.00 - Timea Sara - schi fond - sprint individual feminin (Centrul Laura)

16.30 - Raluca Nicoleta Strămăturaru - sanie - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)

17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 10 km urmărire feminin, finala (Centrul Laura).

Programul zilei de marţi

 07.00-10.00 - Curling D - feminin - primul tur: Elveţia - Danemarca, Suedia - Canada, Rusia - SUA, Coreea de Sud - Japonia;

08.00-09.25 - Freestyle - Slopestyle feminin - calificări;

11.00-12.05 - Freestyle - Slopestyle feminin - Finala;

12.00-12.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin + feminin - calificări;

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Germania - Suedia;

12.00-15.00 - Curling, masculin, primul tur: Canada - Suedia, SUA - China, Marea Britanie - Germania, Norvegia - Rusia;

12.00-15.05 - Snowboard - Half-pipe masculin - calificări;

14.00-15.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin+feminin - Finala masculin + feminin;

14.45-18.00 - Patinaj viteză - 500 metri feminin - Finala;

16.30-19.45 - Sanie - Individual feminin - Finala;

17.00-18.00 - Snowboard - Half-pipe masculin - turul doi;

17.00-18.20 - Biatlon - Urmărire feminin (10 km) - Finala;

17.00-20.25 - Patinaj artistic - perechi - programul scurt;

17.00-19.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Rusia - Japonica;

17.00-20.00 - Curling feminin - primul tur: Marea Britanie - SUA, Coreea de Sud- Elveţia, Danemarca - Japonia, China - Rusia;

19.30-20.35 - Snowboard - Half-pipe masculin - Finala;

19.30-21.05 - Sărituri cu schiurile feminin - trambulină normală - Finala.

În cadrul concursurilor de marţi vor fi decernate opt titluri olimpice.


Tabloul medaliilor, după probele de luni

 1. Canada 3 (aur) 3 (argint) 1 (bronz) 7 (total)

2. Olanda 3 2 2 7

3. Norvegia 2 1 4 7

4. SUA 2 0 3 5

5. Germania 2 0 0 2

6. Rusia 1 2 3 6

7. Austria 1 2 0 3

8. Franţa 1 0 1 2

9. Polonia 1 0 0 1

Slovacia 1 0 0 1

Elveţia 1 0 0 1

12. Cehia 0 2 1 3

13. Suedia 0 2 0 2

14. Italia 0 1 1 2

15. China 0 1 0 1

Finlanda 0 1 0 1

Slovenia 0 1 0 1

18. Marea Britanie 0 0 1 1

Ucraina 0 0 1 1.

Loading...

CELE MAI NOI ȘTIRI

CELE MAI NOI ȘTIRI

OPINII ECONOMICA.NET

NOOBZ.RO

NSTRAVEL.RO

CAPITAL.RO