Redăm mai jos anunțul Metrorex:
„🔧 În timpul lucrărilor de interconectare dintre Magistrala 4 și viitoarea Magistrală 6, a apărut o situație tehnică neprevăzută, aflată în curs de remediere.
🚆 Circulația trenurilor se desfășoară astfel:
* Gara de Nord 2 – 1 Mai, tur–retur
* Jiului – Străulești, tur–retur
ℹ️ Călătorii sunt informați în stații prin intermediul instalațiilor de sonorizare.
⏱️ Imediat după finalizarea intervenției, circulația trenurilor va fi reluată conform graficului normal.
🙏 Vă prezentăm scuze pentru disconfortul creat și vă mulțumim pentru înțelegere.
📢 Vom reveni cu informații actualizate”