Prima ambarcaţiune 100% electrică, cu zero emisii, care colectează deşeuri din apă, a fost pusă în mişcare, sâmbătă, de Ziua Mediului, într-o acţiune de ecologizare a lacului Tărlung – Săcele, din judeţul Braşov, se arată într-un comunicat de presă al Ministerului Mediului, Apelor şi Pădurilor, citat de Agerpres.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.