România încheie anul ca cel mai mare exportator de cereale din UE
România a vândut în primele 25 de săptămâni ale anului comercial 2025-2026 care se încheie în iunie peste 6,4 milioane de tone de cereale, adică 33,4% din cât au vândut toate statele UE. Fermierii români sunt momentan cei mai mari exportatori de cereale ai UE, lideri la livrările de grâu și porumb și orz.
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba