aur la guvernare

George Simion: AUR îşi asumă intrarea la guvernare şi scoaterea României din criză

Preşedintele AUR, George Simion, a declarat că partidul său îşi asumă responsabilitatea de a intra la guvernare şi de a scoate România din criză. Afirmaţiile au fost făcute luni, după consultările cu preşedintele Nicuşor Dan.

George Simion: AUR îşi asumă intrarea la guvernare şi scoaterea României din criză