Ministerul Sănătăţii a efectuat luni plata sumei de 154.959.461,65 de lei către constructor, prin intermediul Primăriei Sectorului 4, pentru finalizarea lucrărilor la noul Centru de Diagnostic şi Tratament al Tuberculozei Zerlendi din cadrul Institutului Naţional de Pneumoftiziologie „Marius Nasta” din Capitală, relatează Agerpres.