eliminarea menda carnet

Vești bune pentru șoferi. Fără amendă dacă nu ai permisul sau talonul! Scapi de sancțiuni maxime de peste 1.600 de lei. Senatul a votat legea

Șoferii care nu au la ei permisul de conducere sau certificatul de înamtriculare a vehiculului nu vor mai fi amendați, dacă o lege adoptată astăzi de Senat va trece și de Camera Deputaților. În prezent, amenda pentru nedeținerea permisului în trafic se sancționează cu 6-8 puncte de amendă, ceea ce înseamnă până la 1.620 de lei.

Vești bune pentru șoferi. Fără amendă dacă nu ai permisul sau talonul! Scapi de sancțiuni maxime de peste 1.600 de lei. Senatul a votat legea