Robert Negoiță, primarul sectorului 3, a anunțat că va depune un proiect pentru obținerea a circa 400 de milioane de lei, bani necesari modernizării a peste 1.000 de treceri de pietoni și intersecții. Edilul spune că pentru primele zece treceri de pietoni lucrările vor fi finanțate din bugetul local.