Românii care intenționează să călătorească în Bulgaria în această vară vor trebui să scoată mai mulți bani din buzunar. Autoritățile de la Sofia vor majorarea cu aproximativ 30% a tarifelor pentru vinietele electronice, noile prețuri urmând să intre în vigoare de la 1 august, conform unui proiect de lege care este în consultare publică, document elaborat de Ministerul Dezvoltării Regionale şi Lucrărilor Publice de la Sofia, conform Novinite.