privatizare egipt petrol

Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieşirea pe bursă a trei companii

Egiptul a anunţat duminică ieşirea pe Bursa de Valori egipteană (EGX) a trei noi companii publice petroliere, dând astfel startul primei faze a programului guvernamental privind privatizarea sectorului, potrivit informaţiilor furnizate de Consiliul de Miniştri, relatează agenţia EFE, potrivit Agerpres.

Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieşirea pe bursă a trei companii