Qatarul anticipează că producţia de gaze naturale lichefiate (GNL) va reveni la normal în câteva săptămâni, a declarat premierul Mohammed bin Abdulrahman Al Thani într-un interviu publicat miercuri de cotidianul Financial Times, citat de DPA, transmite Agerpres.