Tomas Berdych, în semifinalele Turneului Campionilor
Semifinalele Turneului Campionilor de la Londra programează sâmbătă meciurile Roger Federer - David Ferrer şi Tomas Berdych - Jo-Wilfried Tsonga, informează AFP.
Berdych s-a calificat după ce s-a impus în faţa lui Ferrer în trei seturi, 3-6, 7-5, 6-3, eliminându-l astfel pe sârbul Novak Djokovici, care fusese învins de compatriotul său Janko Tipsarevici, vineri, scor 3-6, 6-3, 6-3.
Preşedintele Consiliului Judeţean (CJ) Cluj, liberalul Alin Tişe, acuză Guvernul României că a pierdut 1,2 miliarde de euro din PNRR şi că a pus pe lista de finanţare proiecte fanteziste,......