Un vitezoman prins de poliţişti cu 211 km/h pe Autostrada Soarelui

Vitezomanul a fost prins conducând luni pe Autostrada Soarelui cu 211 kilometri pe oră. El a rămas fără permis pentru 90 de zile şi a primit amendă.
Economica.net - mar, 27 dec. 2011, 10:52

Tânărul în vârstă de 24 de ani venea din Bucureşti, spre Constanţa, atunci când a fost prins de poliţişti conducând cu o viteză care depăşea limita maximă egală cu peste 80 de kilometri la oră. Tânărul avea o viteză de 211 kilometri pe oră, o viteză extrem de mare, pentru care a rămas fără permis pentru trei luni de zile şi a primit o amendă considerabilă.

Poliţiştii recomandă şoferilor să reducă viteza, să nu depăşească viteza maximă admisă, iar în zonele unde este ceaţă sau polei să meargă cu o viteză mult mai mică şi să fie atenţi.

Te-ar mai putea interesa și
O centrală nucleară din Franţa a fost oprită din cauza caniculei
O centrală nucleară din Franţa a fost oprită din cauza caniculei
O centrală nucleară din Franţa a fost oprită luni seară din cauza unor ''constrângeri de mediu'' legate de caniculă, a anunţat o purtătoare de cuvânt a centralei, informează AFP....
Nevralgie dentară și durere facială: prevenție și soluții
Nevralgie dentară și durere facială: prevenție și soluții
Durerea facială poate avea un impact semnificativ asupra calității vieții, afectând activități simple precum vorbitul, ...
De câți bani ai nevoie ca să devii acționar la Dristor Kebap: Celebrul lanț de fast-food vrea să vină la Bursă
De câți bani ai nevoie ca să devii acționar la Dristor Kebap: Celebrul lanț de fast-food vrea să vină la Bursă
Grupul Dristor Kebap a lansat oficial campania de investiții pe platforma SeedBlink. Investitorii pot participa la următoarea ...
Acord Iran – Teheranul nu vrea să permită AIEA să inspecteze instalațiile nucleare bombardate
Acord Iran – Teheranul nu vrea să permită AIEA să inspecteze instalațiile nucleare bombardate
Iranul nu are intenţia de a permite Agenţiei Internaţionale pentru Energie Atomică (AIEA) să inspecteze instalaţiile ...