Starbucks plăteşte studiile pentru 4.000 de angajaţi
Peste 4.000 de angajaţi ai Starbucks merg deja la şcoală pe gratis, la un an după ce compania a încheiat un parteneriat cu Arizona State University pentru programul său online, potrivit CNN. Sunt eligibili toţi angajaţii care lucrează full-time sau part-time și nu au o diplomă încă, scrie cariereonline.ro.
100.000 din cei 150.000 de angajaţi din SUA ai companiei Starbucks nu au o diplomă de licenţă şi pot profita de generozitatea angajatorului. Ei nu sunt obligați să studieze administrarea afacerilor sau să rămână în companie după absolvire.
Valoarea totală a deţinerilor de instrumente financiare la Depozitarul Central a depăşit 414,5 miliarde de lei, respectiv 81,3 miliarde de euro, la sfârşitul primului trimestru al anului 2026,......