Preşedintele Iohannis – şedinţă cu Ciucă, Tătaru şi Arafat privind gestionarea epidemiei de COVID-19 şi vaccinare
Preşedintele Klaus Iohannis va avea, marţi, o şedinţă de lucru privind gestionarea epidemiei de COVID-19 şi campania de vaccinare cu premierul interimar, Nicolae Ciucă, ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, şi şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat.
În perioada următoare va fi lansat un program de achiziţionare de animale de reproducţie în valoare de 200 de milioane de euro, finanţat din fonduri europene, pentru dezvoltarea sectorului......