Ministrul Sănătăţii a decis demiterea managerului Spitalului „Sfântul Ioan” din Capitală

Ministrul Sănătăţii, Nicolae Bănicioiu, a decis miercuri demiterea managerului Spitalului Clinic de Urgenţă 'Sfântul Ioan', Roberto Lazăr, după ce a constatat disfuncţionalităţi în funcţionarea Unităţii de Primiri Urgenţe, dar şi la nivelul modului general de organizare a activităţii Spitalului.
Economica.net - mie, 09 apr. 2014, 20:32
Ministrul Sănătăţii a decis demiterea managerului Spitalului

‘Am efectuat o vizită inopinată la Spitalul Sfântul Ioan, în urma unor sesizări, pentru a vedea modul în care pacienţii sunt trataţi şi cum funcţionează acest spital. În urma neregulilor constatate la faţa locului am decis să îl demit pe directorul Spitalului. Cred că trebuie să redăm spitalele pacienţilor. Spitalele trebuie să deservească pacienţii, care plătesc asigurări şi au tot dreptul să fie trataţi decent’, a declarat ministrul Sănătăţii, Nicolae Bănicioiu, prin intermediul unui comunicat remis presei.

 

Te-ar mai putea interesa și
Irakul propune să fie gazda unei posibile întâlniri de reconciliere între Iran şi ţările din Golf
Irakul propune să fie gazda unei posibile întâlniri de reconciliere între Iran şi ţările din Golf
Ministrul irakian de externe Fuad Hussein a declarat duminică că ţara sa doreşte să fie gazda unei posibile întâlniri de reconciliere între Iran şi ţările din Golful Persic, afectate de......
China a efectuat o patrulă aeriană comună cu Rusia în Marea Chinei de Est
China a efectuat o patrulă aeriană comună cu Rusia în Marea Chinei de Est
Forţele armate ale Chinei şi Rusiei au efectuat sâmbătă o patrulare aeriană deasupra Mării Japoniei, Mării Chinei ...
Mihaela Neagu, Fabrica de Zahăr Bod: GLP-1 schimbă economia. Industria alimentară pierde miliarde de euro
Mihaela Neagu, Fabrica de Zahăr Bod: GLP-1 schimbă economia. Industria alimentară pierde miliarde de euro
Mihaela Neagu, proprietara Fabricii de Zahăr Bod, atrage atenția, într-un articol publicat pe blogul său, asupra schimbărilor ...
FOTO Încă o navă cu componente pentru parcul eolian Frumușița a acostat la Galați
FOTO Încă o navă cu componente pentru parcul eolian Frumușița a acostat la Galați
Nava Martina, care transportă componente pentru parcul eolian Frumușița, a acostat în Portul Bazinul Nou Galați, anunță ...