Peste 7.000 de oameni au luat parte joi, în Capitală, la mitingul organizat de USL la Arcul de Triumf. Mitingul era programat să se încheie la ora 18.00. Numai că după această oră, mare parte din protestatarii USL au ocupat Piaţa Victoriei, iar apoi au pornit în marş spre Piaţa Universităţii.