Preşedintele executiv al FC Dinamo, Cristian Borcea, a declarat, vineri, că a fost convins de preşedintele CA, Nicolae Badea, şi de administratorul delegat Cornel Dinu să nu renunţe la acţiunile pe care le are al gruparea „alb-roşie”, precizând totodată că nu va lăsa „echipa” la greu.