Antrenorul Viorel Hizo a declarat, sâmbătă, că echipa FC Vaslui a ieşit din cursa pentru primele locuri în Liga I, în urma înfrângerii, cu scorul de 0-1, din partida cu Sportul Studenţesc, din etapa a XV-a, acuzând jocul foarte slab al elevilor săi, informează Mediafax.