Băncile americane au la dispoziţie un excedent record de fonduri, de 1.770 miliarde de dolari, rezultat din diferenţa dintre depozite şi împrumuturi care creşte în cel mai rapid ritm din ultimii doi ani, astfel că în acest an au dublat achiziţiile de titluri de Trezorerie, relatează Bloomberg.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.