Ministrul polonez al Apărării, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz (foto), a declarat miercuri că prezenţa unui număr mai mare de trupe americane în ţara sa reprezintă „un obiectiv strategic”, la care se adaugă dorinţa de a avea 500.000 de soldaţi pentru a face din armata poloneză cea mai mare în Europa, relatează EFE, transmite Agerpres.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.