Sindicaliştii din Îmbunătăţiri Funciare protestează joi şi vineri la sediul Ministerului Agriculturii, nemulţumiţi de neacordarea salariilor şi de lipsa protecţiei sociale a salariaţilor disponibilizaţi de la ANIF, pichetul fiind autorizat de Primăria Capitalei, potrivit Mediafax.