Maşina cu droguri a fost pasată Poliţiei Rutiere

Bolidul care a stat ani buni în parcarea Guvernului, încărcat cu 60 de kilograme de droguri, va fi repus în circulaţie pe drumurile publice.
Economica.net - lun, 09 ian. 2012, 17:51

Maşina care a stat mai mulţi ani în garajul guvernului, plină cu 60 de kilograme de droguri, fără ca nimeni să ştie de existenţa stupefiantelor, va ajunge la Poliţia Rutieră.

Bolidul de lux, confiscat în anul 2006 de la doi traficanţi de dorguri, o să fie folosit de ofiţerii de la rutieră pentru a patrula pe Drumul Naţional 1. Astfel, maşina va ajunge fie la poliţia din Prahova, fie la cea din judeţul Braşov.

Poliţiştii de la rutieră mai au în dotare un bolid de lux, marca Lotus. Această maşină este folosită de cei de la „Poliţia Autostrăzi”.

Te-ar mai putea interesa și
Vin banii. 2,25 miliarde euro în cadrul MRR, a patra tranşă, de la Comisia Europeană pentru România
Vin banii. 2,25 miliarde euro în cadrul MRR, a patra tranşă, de la Comisia Europeană pentru România
Comisia Europeană a plătit, marţi, României granturi în valoare de 2,25 miliarde de euro, marcând a patra plată în cadrul Mecanismului de Redresare şi Rezilienţă (MRR), elementul central......
O centrală nucleară din Franţa a fost oprită din cauza caniculei
O centrală nucleară din Franţa a fost oprită din cauza caniculei
O centrală nucleară din Franţa a fost oprită luni seară din cauza unor ''constrângeri de mediu'' legate de caniculă, ...
Nevralgie dentară și durere facială: prevenție și soluții
Nevralgie dentară și durere facială: prevenție și soluții
Durerea facială poate avea un impact semnificativ asupra calității vieții, afectând activități simple precum vorbitul, ...
De câți bani ai nevoie ca să devii acționar la Dristor Kebap: Celebrul lanț de fast-food vrea să vină la Bursă
De câți bani ai nevoie ca să devii acționar la Dristor Kebap: Celebrul lanț de fast-food vrea să vină la Bursă
Grupul Dristor Kebap a lansat oficial campania de investiții pe platforma SeedBlink. Investitorii pot participa la următoarea ...