Ministerul Mediului a anunţat joi că Executivul a aprobat, în şedinţa de Guvern, proiectul de lege privind gestionarea siturilor potenţial contaminate şi a celor contaminate. Proiectul de act normativ va fi transmis Parlamentului spre dezbatere şi adoptare, scrie News.ro.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.