Plenul Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) a stabilit, luni, să trimită o sesizare preşedintelui Klaus Iohannis prin care îi cere să retrimită pentru dezbateri în Parlament legea salarizării, invocând diferenţele mari dintre veniturile procurorilor şi cele ale judecătorilor. Propunerea a venit din partea magistraţilor care repezintă judecătoriile în CSM şi din partea procurorilor din consiliu care îi repezintă pe procurorii parchetelor de pe lângă judecătorii, potrivit News.ro.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.