Coronavirus miercuri, 2 februarie 2022 – 35.802 cazuri noi, 107 morţi, în 24 de ore. Rata de infectare din Bucureşti a crescut şi a ajuns la 23,15 la mia de locuitori. Aceasta este cea mai mare rată de infectare cu SARS-CoV-2 atinsă până acum în Capitală. În unitățile sanitare de profil, numărul de persoane internate în secții cu COVID-19 este de 10.438, cu 457 mai mult decât în ziua anterioară. De asemenea, la ATI sunt internate 973 de persoane, cu 36 mai mult decât în ziua anterioară.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.