Pandemia de COVID-19 a redus cu 83% numărul turiștilor străini care au venit în România în 2020, arată o comparație Economica.net a datelor Institutului Național de Statistică. Cheltuielile turiștilor s-au redus și ele cu 82%. În schimb, un turist străin a cheltuit cu 26 de lei mai mult anul trecut, decât în 2019.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.