inmatriculari dacia

Vânzările Dacia şi Renault au urcat la un la nivelul record în primul semestru din 2016

Vânzările grupului Renault au urcat cu 13,4% în primul semestru din 2016, la nivelul record de 1,57 milioane de vehicule, în timp ce cota de piaţă a producătorului auto francez a crescut cu 0,3 puncte procentuale, la 3,5%, transmit Automotive World, RTTNews şi Reuters. Înmatriculările Dacia au urcat cu 9%, brandul românesc înregistrând vânzări record în primele şase luni din 2016.

Vânzările Dacia şi Renault au urcat la un la nivelul record în primul semestru din 2016
Înmatriculările Dacia în Marea Britanie au scăzut cu 23,79% în luna iunie

Înmatriculările Dacia în Marea Britanie au scăzut cu 23,79% în luna iunie

Înmatriculările de autoturisme Dacia noi în Franţa au crescut cu aproape 40% în mai

Înmatriculările de autoturisme Dacia noi în Franţa au crescut cu aproape 40% în mai

Dacia se gripează în Europa. În aprilie vânzările au scăzut, deşi piaţa auto europeană e în creştere

Dacia se gripează în Europa. În aprilie vânzările au scăzut, deşi piaţa auto europeană e în creştere

Vânzările de autoturisme Dacia în UE au crescut cu aproape 5% în martie

Vânzările de autoturisme Dacia în UE au crescut cu aproape 5% în martie

Creşteri importante la înmatriculările de maşini noi şi second-hand, în primul trimestru - DRPCIV

Creşteri importante la înmatriculările de maşini noi şi second-hand, în primul trimestru – DRPCIV

Înmatriculările de autoturisme noi Dacia în Franţa, în creştere cu aproape 20% în martie

Înmatriculările de autoturisme noi Dacia în Franţa, în creştere cu aproape 20% în martie

Vânzările de autoturisme Dacia în UE au crescut cu 9,1% în februarie

Vânzările de autoturisme Dacia în UE au crescut cu 9,1% în februarie

Dacia în Franţa: înmatriculările au scăzut cu 6,5%, în primele şapte luni

Dacia în Franţa: înmatriculările au scăzut cu 6,5%, în primele şapte luni

Dacia în UE: Vânzările de autoturisme au crescut cu 4,5%, în mai

Dacia în UE: Vânzările de autoturisme au crescut cu 4,5%, în mai

Dacia în UE: Vânzările au crescut cu 14,7%, în aprilie

Dacia în UE: Vânzările au crescut cu 14,7%, în aprilie

Dacia, în Franţa: Înmatriculările au scăzut cu aproape 10%, în perioada ianuarie-aprilie 2015

Dacia, în Franţa: Înmatriculările au scăzut cu aproape 10%, în perioada ianuarie-aprilie 2015

Dacia: Scădere puternică a vânzărilor pe piaţa franceză, în februarie

Dacia: Scădere puternică a vânzărilor pe piaţa franceză, în februarie

Înmatriculările Dacia din Franţa au crescut cu 6,8% în luna octombrie

Înmatriculările Dacia din Franţa au crescut cu 6,8% în luna octombrie

Înmatriculările de vehicule noi au crescut cu 8,50% în august şi cu peste 25% în primele opt luni

Înmatriculările de vehicule noi au crescut cu 8,50% în august şi cu peste 25% în primele opt luni

Înmatriculările de vehicule noi au crescut cu aproape 35%, în iulie - DRPCIV

Înmatriculările de vehicule noi au crescut cu aproape 35%, în iulie – DRPCIV

Înmatriculările Dacia în Germania au crescut cu 11,2% în iulie

Înmatriculările Dacia în Germania au crescut cu 11,2% în iulie

Înmatriculările de autoturisme noi au urcat cu 75%, în iunie. Dacia a crescut de aproape 3 ori

Înmatriculările de autoturisme noi au urcat cu 75%, în iunie. Dacia a crescut de aproape 3 ori

Aproape 6.000 de autoturisme noi înmatriculate în luna mai - date provizorii DRPCIV

Aproape 6.000 de autoturisme noi înmatriculate în luna mai – date provizorii DRPCIV

Ce super-maşini şi-au cumpărat românii în luna martie

Ce super-maşini şi-au cumpărat românii în luna martie

Numărul înmatriculărilor de maşini noi a crescut cu 2,4%, în februarie

Numărul înmatriculărilor de maşini noi a crescut cu 2,4%, în februarie

Înmatriculările de maşini noi au crescut cu 13,07% în România, în ianuarie 2014

Înmatriculările de maşini noi au crescut cu 13,07% în România, în ianuarie 2014

Piaţa auto a căzut şi anul trecut. Care au fost câştigătorii şi perdanţii

Piaţa auto a căzut şi anul trecut. Care au fost câştigătorii şi perdanţii

Numărul înmatriculărilor de maşini noi a scăzut în noiembrie cu 2,01% - DRPCIV

Numărul înmatriculărilor de maşini noi a scăzut în noiembrie cu 2,01% – DRPCIV

Dacia surprinde Europa: Vânzările în UE au crescut în octombrie cu 16,4%. Cota de piaţă a ajuns la 2,4%

Dacia surprinde Europa: Vânzările în UE au crescut în octombrie cu 16,4%. Cota de piaţă a ajuns la 2,4%

România aduce cea mai mare scădere pentru Dacia

România aduce cea mai mare scădere pentru Dacia

Înmatriculările de autoturisme Dacia în Franţa au crescut cu 6% în iulie, mai rapid decât piaţa

Înmatriculările de autoturisme Dacia în Franţa au crescut cu 6% în iulie, mai rapid decât piaţa

Renault anunţă profit de 8 ori mai mic la şase luni, după provizionarea întregii expuneri pe Iran

Renault anunţă profit de 8 ori mai mic la şase luni, după provizionarea întregii expuneri pe Iran

Succes al Dacia în Europa: cea mai mare creştere a vânzărilor, dintre brandurile de volum

Succes al Dacia în Europa: cea mai mare creştere a vânzărilor, dintre brandurile de volum

Înmatriculările Dacia în Germania au scăzut cu 2,3% în trimestrul I, pe o piaţă în declin cu 12,9%

Înmatriculările Dacia în Germania au scăzut cu 2,3% în trimestrul I, pe o piaţă în declin cu 12,9%

Înmatriculările Renault şi Dacia în Germania au scăzut cu 6% în 2012

Înmatriculările Renault şi Dacia în Germania au scăzut cu 6% în 2012