Participanţii la protestele din Piaţa Unirii din Cluj-Napoca au constituit, sâmbătă, o asociaţie şi au lansat o platformă program în care propun, printre altele, „tragerea la răspunderea penală şi civilă a membrilor Guvernului Boc, a preşedintelui Traian Băsescu şi a conducerii PDL-UDMR-UNPR”.