Preşedintele Traian Băsescu a susţinut, miercuri, că, singur, statul nu poate fi necompetitiv sau corupt, ci are un partener, iar acesta este mediul privat. Şeful statului a precizat că nu mută la nimeni responsabilitatea, dar că aceasta trebuie împărţită şi asumată de ambele părţi, transmite Mediafax.