Ministrul Dezvoltării şi Turismului Elena Udrea a semnat o petiţie ce va fi adresată guvernatorului Băncii Naţionale a României, Mugur Isărescu, privind tipărirea primei bancnote româneşti care să cuprindă o personalitate feminină. Iniţiativa aparţine ziaristului Mircea Toma.