Marian Vanghelie, primarul Sectorului 5 îl ameninţă pe preşedintele PSD Victor Ponta că ar putea pleca din PSD împreună cu mai mulţi colegi, dacă liderul social-democrat nu va ţine cont de voinţa sa. Vanghelie spune că, deşi este „foarte supărat”, el îşi doreşte, totuşi, să rămână în partid.