Vicepremierul de la Moscova, Dimitri Rogozin, a transmis sâmbătă un mesaj de felicitări cu ocazia sărbătoririi aşa-numitei ”zile a independendeţei” Transnistriei, susţinând că viitorul regiunii separatiste este alături de ”măreaţa” Rusie, relatează Deschide.md, citat de News.ro.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.