Grupul american Apple Inc a anunţat, luni, că în primul weekend după lansarea noilor versiuni ale telefoanelor iPhone a vândut peste 13 milioane de exemplare de iPhone 6S şi 6S Plus, depăşind recordul înregistrat după ce a pus în vânzare precedentele versiuni, transmite AFP, potrivit Agerpres.
Extern
Economie externă, politică şi cele mai noi şi importante informaţii despre ce se întâmplă în Europa, America, Asia şi pe toată planeta.