Deși anul 2020 a fost puternic marcat din punct de vedere economic și social de pandemia de Covid-19 și s-a arătat atipic și chiar surprinzător pentru evoluția pieței auto din România. Tranzacțiile cu mașini au fost la un nivel foarte scăzut doar până în lunile aprilie – mai, apoi au început să își revină, iar finalul de an a fost foarte aproape de volumul de tranzacții auto din 2019. A fost cel mai bun an pentru mașinile electrice, iar foarte mulți dealeri auto au investit în online, simplificând procedurile de achiziție.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.