Deşi impozitul pe profit şi redevenţele cuvenite statului au scăzut faţă de 2014, iar dividendele vor lipsi, totuşi Guverrnul a încasat, în 2015, mai mulţi bani de la Petrom. Supraaccizarea carburanţilor, coroborată cu vânzările mai mari ale Petrom, au urcat cu 150 de milioane de lei sumele pe care compania cu acţionariat majoritar austriac le-a virat în vistieria statului.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.