Membrii comisiilor de privatizare a operatorilor economici la care statul este acţionar unic sau majoritar vor primi indemnizaţia într-o singură tranşă, la momentul finalizării procesului de privatizare, iar suma va fi calculată calculată în funcţie de indicele de complexitate al procesului de privatizare, potrivit unui Proiect de Hotărâre postat pe site-ul Ministerului Finanţelor Publice.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.