Societatea Rulmenţi Bârlad, cel mai mare agent economic din judeţul Vaslui, şi-a reluat, luni, activitatea cu o treime din personal, după o vacanţă prelungită de două săptămâni, restul angajaţilor fiind ţinuţi în şomaj tehnic, cu plata a 75 la sută din salariul de bază, pentru cel puţin o săptămână.
News
Cele mai noi ştiri din economie, cele mai importante informaţii despre salarii, pensii, politică, administraţie, criza Coronavirus, vaccinuri şi alte noutăţi.