Turismul intern va câştiga un plus de 250.000 de turişti prin introducerea voucherelor de vacanţă, însă creşterea ar fi putut fi de patru-cinci ori mai mare dacă voucherele nu erau impozitate, consideră reprezentanţii Asociaţiei Naţională a Agenţiilor de Turism (ANAT).