Grupul energetic MOL din Ungaria este interesat de achiziţii suplimentare în România, pentru a-şi extinde reţeaua de benzinării şi a deveni unul din primii trei distribuitori de carburant în România, a declarat Lars Hoglund, vicepreşedinte în cadrul MOL, într-un interviu acordat Bloomberg.