Oficialii din domeniul energetic spun că au apărut deja primele probleme. Doi mari consumatori au fost debranşaţi de la reţea. Este vorba de două combinate ale omului de afaceri Ioan Niculae. Potrivit adevarul.ro, alimentarea cu gaze a fost sistată în centrul Capitalei.