Premierul Boc a declarat că strategiile PDL de relansare a partidului nu prevăd retragerea sa de la conducerea Guvernului şi că deciziile legate de o eventuală remaniere a miniştrilor le va lua împreună cu preşedintele Băsescu, după ce activitatea acestora va fi analizată „la momentul potrivit”.