Între revoluţionarii care protestează în Piaţa Universităţii şi jandarmi a izbucnit o altercaţie, după ce forţele de ordine au intervenit pentru eliberarea drumului. Unii dintre revoluţionari au reclamat că jandarmii au folosit în timpul intervenţiei gaze lacrimogene. Reprezentantul Jandarmeriei a negat, precizând că forţele de ordine nu au folosit nici forţa şi nici gaze lacrimogene.