Caz cutremurător într-un sat din judeţul Iaşi. O bătrână de 75 de ani a ajuns în stare gravă la spital, după ce a fost ţinută încuiată în casă, de propriul fiu, timp de doi ani. Cei doi trăiau în condiţii greu de imaginat. În ciuda eforturilor medicilor, femeia a murit marţi noapte.